Podstawa prawna:

• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2005r w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności z wykonywanie tych czynności.
  • Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997r (Dz. U. z 2002r Nr 101 poz.926) o ochronie danych osobowych.
  • Statut Szkoły.
  • Wewnątrzszkolny System Oceniania.

Informacja o prowadzonych w szkole rejestrach, ewidencjach i archiwach oraz o sposobach i zasadach udostępniania danych w nich zawartych.

W szkole prowadzone są rejestry, ewidencje. archiwa:

•  Księga zarządzeń dyrektora szkoły,
  •  Teki akt osobowych pracowników szkoły
  •  Księgi inwentarzowe,
  •  Rejestr pracowników,
  •  Ewidencja zastępstw,
  •  Protokoły Rady Pedagogicznej ,
  •  Protokoły Rady Rodziców,
  •  Protokoły z posiedzeń Komisji Zdrowotnej,
  •  Ewidencja zajęć pozalekcyjnych,
  •  Księga uczniów,
  •  Księga druków ścisłego zarachowania
  •  Rejestr legitymacji szkolnych
  •  Rejestr legitymacji pracowniczych,
  •  Rejestr korespondencji,
  •  Ewidencja czasu pracy,
  •  Ewidencja pieczęci i pieczątek,
  •  Dokumentacja oceny ryzyka zawodowego,
  •  Rejestr wypadków przy pracy i wypadków uczniów,
  •  Archiwum dokumentacji szkolnej.

Sposób udostępniania:

• Osoba starająca się o wgląd do dokumentów powinna złożyć podanie w sekretariacie szkoły.
  • Nauczyciele i pracownicy szkoły mogą ustnie zgłosić prośbę o wgląd na miejscu do dokumentów dotyczących spraw osobistych lub szkolnych z zachowaniem Ustawy o Ochronie Danych osobowych.
  • Sporządzane są odpisy świadectw pracy pracowników zwolnionych po uprzednim złożeniu podania o wydanie.
  • Dokumentacja klasowa:
  • Dzienniki lekcyjne,
  • Sprawdziany, prace klasowe, testy,
  • Zeszyty usprawiedliwień,

Nauczyciel powinien umożliwić dostęp rodzicom do wyżej wymienionych dokumentów z zachowaniem Ustawy o Ochronie Danych Osobowych,
Wychowawca powinien umożliwić wgląd rodzicom do dokumentów szkolnych dostępnych w bibliotece szkolnej.

• Statut Szkoły,
  • Wewnątrzszkolny System Oceniania,
  • Podstawy Programowe,
  • Protokoły Rady Rodziców (w gabinecie dyrektora).
  • Wydawanie zaświadczeń i duplikatów:

Szkoła wydaje świadectwa, dyplomy, zaświadczenia i inne druki szkolne według zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, powołany na wstępie.
Ponadto szkoła na wniosek ucznia lub absolwenta, może wydać zaświadczenia dotyczące
przebiegu nauczania.

Sposoby i zasady udostępniania danych zawartych w rejestrach i ewidencjach:
Dokumenty udostępniane są powoływanym do tego organom kontrolującym na terenie placówki.