W turnieju koszykówki w ramach Licealiady koszykarze V LO w pierwszej ósemce wśród gdańskich szkół ponadgimnazjlnych. Składam serdeczne podziękowania koszykarzom za godne reprezentowanie szkoły podczas Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Chłopców. Bardzo dziękuję za wysiłek włożony w każdy mecz, zaangażowanie oraz sportową postawę.

W tym roku szkolnym rozgrywki rozpoczęły się w listopadzie i trwały do marca. Do Mistrzostw Gdańska zgłosiło się 20 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. W I rundzie koszykarze spotkali się z zespołami z VII LO, IX LO, XX LO oraz ze szkołą Gortata. W grupie chłopcy zajęli 2 miejsce i awansowali do II rundy rozgrywek. W półfinale koszykarze zmierzyli się z XV LO, XIX LO oraz ZSŁ. W tej rundzie dobra gra oraz cudowna atmosfera w zespole okazały się niewystarczające. Nie udało się chłopcom awansować do finału, ale znaleźć się w 8 najlepszych zespołów
w Gdańsku, jest dużym wyróżnieniem.

Gratuluje koszykarzom osiągniętego wyniku.
Szczególne podziękowania kieruję do chłopców z klas trzecich, którzy przez 3 lata uczestniczyli w treningach i reprezentowali V LO podczas międzyszkolnej rywalizacji: Aleksander Zarębski 3a, Szymon Klimaszewski 3a, Maksymilian Gontarek 3b, Jakub Górniak 3b, Patryk Krzon 3f.
Skład drużyny: Aleksander Zarębski 3a, Szymon Klimaszewski 3a, Maksymilian Gontarek 3b, Jakub Górniak 3b, Patryk Krzon 3f, Marcin Wilk 2d, Przemysław Szumczyk 1b, Mateusz Porebski 1c, Rafał Curyło 1c, Filip Bieszke 1c, Maciej Sachse 1c, Mikołaj Ławicki 1e.
Dziękuję również Pawłowi Miksiewiczowi 2b, który wspierał naszą drużynę podczas meczy półfinałowych.

GRATULUJĘ!!!
Opiekun drużyny Izabela Wójcik