W marcu br. zakończyły się rozgrywki w koszykówce dziewcząt w ramach gdańskiej licealiady 2018/19. Nasza reprezentacja pokonała drużyny
w swojej grupie i awansowała do dalszej części rozgrywek. Niestety w tym roku szkolnym nie udało się zbliżyć zawodniczkom V LO do strefy medalowej. Jednak udział w zawodach i miejsce w czołówce gdańskich szkół, przyczyni się z całą pewnością do zajęcia przez Piątkę wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej na najbardziej usportowioną szkołę. Samo zaangażowanie drużyny i postawa zasługuje na najwyższe laury.
A o to przecież chodzi w sportowej rywalizacji. Licealiada, to nie tylko udział w międzyszkolnych meczach oraz promocja wybranej dyscypliny sportu, ale przede wszystkim motywacja dla młodzieży do wspólnej, całorocznej pracy na treningach i sparingach. To możliwość usprawniania, doskonalenia elementów technicznych i przygotowywania taktyki obrony i ataku. To sportowa podróż, która rozwija i integruje.
Za wspólną pracę na treningach i wspaniałą, sportową postawę podczas rozgrywek dziękuję: Kalinie Posańskiej (3d), Kindze Zwarra (3e), Katarzynie Bryszkowskiej (3a), Magdalenie Dembskiej (3c), Kindze Kłos (3c), Weronice Pachulskiej (3c), Mai Daroszewskiej (1d), Jagodzie Falc (2d), Aleksandrze Rulewskiej (2d), Konstancji Janiak (2b), Julii Burczek (1c), Kai Komorowskiej (1c), Martynie Rogowskiej (1a) i Mai Necel (1a).
Szczególne podziękowania kieruję do Kaliny Posańskiej (kapitan) za wyjątkowe zaangażowanie i niemalże 100 procentową obecność na treningach w w latach 2016-2019. Kalina w historii szkolnej koszykówki, zapisała się jako jeden z wyjątkowo zaangażowanych kapitanów. Wszystkim tegorocznym maturzystkom dziękuję za wsparcie szkolnej reprezentacji i za pogodzenie nauki w klasie maturalnej z udziałem w zawodach. Życzę Wam powodzenia na egzaminach maturalnych, dostania się na wymarzone uczelnie i wszelkiego spełnienia.
Całej mojej Drużynie jeszcze raz dziękuję za wspólną pracę, szalone treningi i emocjonujące mecze.
z koszykarskimi pozdrowieniami
Aneta Lechman